Zamknij

Trąba powietrzna zrywała dachówki jedna za drugą. Mieszkańcy publikują nagranie

17.06.2019 17:29
Zachodniopomorskie. Trąba powietrzna w m. Radowo Małe [wideo, radar burz]
fot. Youtube screen

W weekend przez część kraju przeszły gwałtowne burze, wichury i gradobicia. Najbardziej poszkodowane po nawałnicach jest województwo zachodniopomorskie. Niebezpiecznie było m.in. w miejscowości Radowo Małe, którego mieszkańcy mówią o trąbie powietrznej. Jeden z nich opublikował w sieci nagranie z monitoringu ukazujące ogromną siłę żywiołu.

W miejscowości Radowo Małe na Pomorzu Zachodnim potężna wichura zrywała dachy, uszkadzała budynki gospodarcze, samochody, powalała drzewa. Straty są duże, a mieszkańcy proszą o pomoc w naprawie szkód wyrządzonych przez żywioł.

Jedna z rodzin opublikowała w sieci nagranie z kamery monitoringu zamontowanej na dachu domu.

"W miejscowości Radowo Małe przeszła trąba powietrzna, która uszkodziła dach domu mieszkalnego i zawaliła szopę" – tłumaczy rodzina na stronie zbiórki. "Pieniądze zostaną przeznaczone też na naprawę dwóch samochodów, które zostały uszkodzone przez dachówki które spadły z dachu. W zawalonym budynku znajdowały się różne przedmioty, maszyny (kosiarki itp.). które zostały uszkodzone lub zniszczone" – dodaje. Pomóc poszkodowanym można tutaj.

Zobacz także

Burze i trąby powietrzne suną przez Polskę

Trąba powietrzna przeszła w weekend też przez oddaloną o 60 kilometrów od Radowa Małego gminę Złocieniec w powiecie drawskim. Tam w sobotę wichura uszkodziła około 50 budynków, samochody, infrastrukturę na wybudowanym kilka lat temu stadionie miejskim, zrywała linie wysokiego napięcia, a woda zalała piwnice. Tylko w sobotę strażacy z całej Polski w związku z burzami, wichurami i ulewami, wyjeżdżali na interwencje prawie tysiąc razy.

RadioZET.pl