Zima atakuje. W najbliższych dniach śnieg i deszcz ze śniegiem

01.12.2019 08:57
Zima atakuje. W najbliższych dniach śnieg i deszcz ze śniegiem
fot. Roofsoldier/Shutterstock

Zimowa aura rozgości się w Polsce na dobre. Czeka nas prawdziwy atak zimy – alarmują synoptycy z TVN Meteo. Opady śniegu, spadek temperatury poniżej zera, deszcze i silny wiatr to prognoza na nadchodzący tydzień.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Najbliższe dni będą zimowe i pochmurne. Należy spodziewać się przede wszystkim opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem – alarmują meteorolodzy.

Zobacz także

 Atak zimy rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek – wszystko za sprawą cyklonu Sebastian, dzięki któremu niska temperatura będzie utrzymywać się przez cały nadchodzący tydzień. Synoptycy podkreślają, że opady będą intensywne, choć biały puch nie przykryje ulic na długo.

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Na drogach może być bardzo niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeże przed oblodzeniem.

Opady śniegu w całej Polsce

Jakie temperatury będą nam towarzyszyć przez ten czas? Niestety, nie ma powodów radości. Zima przywita nas spadkami poniżej zera, Termometry pokażą od -1 stopnia Celsjusza w regionie podkarpackim do 5 st. C. na Nizinie Szczecińskiej. W nocy możemy spodziewać się nawet -4 do -7 stopni Celsjusza!

Zobacz także

A już we wtorek spadnie śnieg. Wszystko za sprawą kolejnego centrum niżu, które wejdzie z zachodu nad Bałtyk, niosąc ze sobą masy polarno-morskiego powietrza. Opady śniegu, deszcze ze śniegiem a także gwałtowny wiatr będą od strony północnej wędrować nad Polską aż do środy.

Zobacz także

Temperatura wówczas wzrośnie do około 4-9 st. C. We wtorek śniegu mogą spodziewać się też mieszkańcy Podkarpacia. To samo w środę – będzie to kolejny, śnieżny dzień.

Zobacz także

W pozostałej części Polski będzie raczej pogodnie, a termometry pokażą od 2 st. C. na Suwalszczyźnie do 5 st. C. na Pomorzu. Niespodziewana poprawa w czwartek – będzie nieco cieplej, do 6 st. C. na Dolnym Śląsku. Jednak zimowa aura zostanie z nami na nieco dłużej – pierwsza dekada grudnia zapowiada się naprawdę mroźnie.

 

RadioZET.pl/fakt.pl/ /TVN Meteo/IMGW