Ostrzeżenia IMGW dla dwóch województw. Marznące opady, gołoledź, nawet szadź

26.11.2019 09:37
IMGW
fot. Pixabay.com

Ostrzeżenia o marznących opadach powodujących gołoledź wydał dziś o poranku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Z kolei mieszkańcy Pomorza i południa Polski muszą uważać na mgły.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dwóch północno-wschodnich województw. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu synoptycy przewidują marznące opady lub mżawkę. Miejscami doprowadzą one do gołoledzi. Na Podlasiu występuje szadź, co udokumentował pracownik IMGW na profilu Instytutu w sieci.

Zobacz także

Ostrzeżenia obejmują następujące  powiaty na Podlasiu: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki oraz zambrowski.

W przypadku woj. warmińsko-mazurskiego dotyczą one powiatów: ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego oraz węgorzewskiego. 

Zobacz także

Obecnie słabe opady marznące mżawki w dalszym ciągu występują w szczególności na Suwalszczyźnie oraz w centralnych i wschodnich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Przewiduje się dalsze występowanie zjawiska na obszarze ostrzeżenia, zwłaszcza w jego północnej i wschodniej części, do czasu upływu jego ważności

komunikat IMGW

Alerty obowiązują do godz. 11.

Południe Polski spowiła mgła

Z kolei mieszkańcy czterech województw Polski południowej: świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego musieli o poranku uważać na gęste mgły. Możliwe, że niska widoczność będzie utrzymywała się w kolejnych dniach.

RadioZET.pl/IMGW/PAP