Obserwuj w Google News

Arktyczne powietrze płynie do Polski. Synoptyk IMGW nie ma dobrych wieści

1 min. czytania
06.05.2023 21:21
Zareaguj Reakcja

W niedzielę 7 maja do Polski napływać będzie chłodne powietrze ze wschodu - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk z IMGW-PIB. Dodała, że strefa chmur z opadami przesunie się na południe kraju.

arktyczne powietrze płynie do Polski
fot. wxcharts.com

Według prognoz pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej- PIB w niedzielę 7 maja Polska będzie pod wpływem wyżu. Jedynie na krańcach południowych zaznaczy się płytka zatoka niżowa z frontem okluzji. Ze wschodu do Polski napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Synoptyk IMGW: Arktyczne powietrze płynie do Polski

- W niedzielę strefa zachmurzenia będzie odsuwać się na południe. Północ będzie pogodna od rana. W centrum Polski do godzin popołudniowych powinno już być bez opadów. Na południu nadal będzie pochmurno i deszczowo - powiedziała Małgorzata Tomczuk z IMGW-PIB.

Redakcja poleca

- Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w województwie świętokrzyskim i lubelskim, 10-13 w centrum, do 16 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wschodni wiatr okresami będzie silniejszy, porywisty, osiągający na wschodzie kraju do 60 km/h - dodała.

Jej zdaniem najbliższe dni będą raczej pogodne, ale stosunkowo chłodne. Najcieplej może być na południowym zachodzie kraju, z temperaturami w słońcu dochodzącymi do 20 st. C. Noce będą chłodne, z przymrozkami na północy Polski.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Marek Szczepanik (PAP)