Obserwuj w Google News

Do kraju dotarła duża zmiana w pogodzie. Potrwa zaledwie kilka dni

2 min. czytania
14.09.2023 08:43
Zareaguj Reakcja

W czwartek 14 września ochłodzi się w całym kraju i temperatura maksymalna nie powinna przekroczyć, jak przekazał PAP synoptyk IMGW Michał Folwarski, 22 stopni Celsjusza. Jednak już od soboty będzie coraz cieplej.

zmiana w pogodzie
fot. Wxcharts.com

Czwartek już bez  upałów w całej Polsce. - Temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 22 stopni Celsjusza. Jeszcze chłodniej będzie na Podhalu i w rejonie Wybrzeża, tam ok. 16 stopni – powiedział PAP Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najwięcej opadów deszczu, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia, spodziewanych jest - jak wskazał synoptyk IMGW - na południu i południowym wschodzie kraju. - Tam też lokalnie mogą się zdarzyć burze z opadami deszczu do ok. 25 mm i porywami wiatru do 65 km/h – zaznaczył Folwarski.

Redakcja poleca

Do kraju dotarła duża zmiana w pogodzie

Natomiast na pozostałym obszarze kraju możliwe już tylko słabe, zanikające opady deszczu, głównie w północnej części kraju. Wiatr będzie jeszcze chwilami umiarkowany i porywisty, zwłaszcza na wschodzie Polski, północny i północno-zachodni.

Noc z czwartku na piątek zapowiada się pogodnie i bez opadów w całym kraju, ale rześko. - Najchłodniejszy region to północny wschód i wschód, tam lokalnie temperatura spadnie nawet do ok. 5-7 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południowym zachodzie i w rejonie Wybrzeża, tam do 12-13 stopni – mówił synoptyk IMGW. Lokalnie mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Wiatr będzie słaby, z kierunków północnych.

Piątek powinien być jeszcze podobny temperaturowo do czwartku, natomiast od soboty będzie coraz cieplej i bez opadów deszczu. - Temperatura wzrośnie do 25 stopni Celsjusza i jest szansa, że taka pogoda utrzyma się do wtorku – powiedział synoptyk IMGW.

Inga Domurat (PAP)

Nie przegap