Obserwuj w Google News

Pogoda zaskoczy wszystkich, synoptyk potwierdza. Nie będzie tak, jak myśleliśmy

2 min. czytania
26.05.2023 10:46
Zareaguj Reakcja

Pogoda niebawem zmieni się na lepsze, ale upalne dni to jeszcze melodia przyszłości. Jak podkreślił rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, piątek 26 maja będzie ostatnim deszczowym dniem w tym tygodniu. Na południowym wschodzie wystąpią przelotne deszcze, natomiast weekend zapowiada się słoneczny z temperaturą do 20 stopni. - Chociaż temperatura mogłaby być ciut wyższa, jak się spodziewamy po końcówce maja - dodał.

prognoza pogody na weekend
fot. mapy.meteo.pl

Po kilkudniowym załamaniu pogody spowodowanym przez cyklon Dawid, który dotarł do nas z zachodu, wszystko powoli zaczyna się stabilizować. Grzegorz Walijewski z IMGW wyjaśnił, że piątek 26 maja będzie ostatnim dniem z intensywnymi opadami deszczu, a już za chwilę w kraju zrobi się bardzo ciepło i słonecznie.

Piątek będzie pochmurny w całym kraju. Najchłodniej na Wybrzeżu, zaledwie od 13-15 stopni. W pozostałej części kraju od 19-20 stopni. Na krańcach wschodnich jeszcze 22 stopnie. Front atmosferyczny, który od kilku dni wędruje z zachodu na wschód będzie jeszcze aktywny na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie.

Redakcja poleca

Dawid znika z Polski, a pogoda znowu się zmieni

- Tam przelotne opady deszczu, ale i burze będą się pojawiały, podczas których może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 70 km/h - powiedział PAP Grzegorz Walijewski. Może także pojawić się grad do 2 cm średnicy.

W nocy z piątku na sobotę będzie jeszcze chłodno i deszczowo. - Temperatura wyniesie od 3-6 stopni, nieco cieplej będzie na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu, bo tam końcówka tego frontu będzie, więc więcej chmur i około 9-10 stopni - zaznaczył rzecznik.

Gdzie jest burza? Radar pogodowy online, mapa burz i opadów na żywo

Sobota i niedziela pogodowo będą wyglądać tak samo - słonecznie i ciepło. Temperatura w całej Polsce od 17-22 stopni. - Wymarzona pogoda na weekend, bez niebezpiecznych wiatrów - ocenił Walijewski. - Chociaż temperatura mogłaby być ciut wyższa, jak się spodziewamy po końcówce maja - dodał.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ IMGW/ PAP