Obserwuj w Google News

Wyraźna zmiana w pogodzie. Synoptyk IMGW zwrócił uwagę na istotny szczegół

2 min. czytania
11.05.2023 08:34
Zareaguj Reakcja

Czwartek 11 maja zapowiada się na kolejny ładny dzień z temperaturą maksymalną do 21 stopni Celsjusza na zachodzie Polski – powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron. Noc powinna być już nieco cieplejsza od poprzednich, bez przymrozków. Te przygruntowe możliwe jedynie lokalnie na wschodzie.

pogoda 11 maja
fot. Marek BAZAK /East News

Pogoda 11 maja wyraźnie zacznie się poprawiać. - W czwartek będzie pogodnie, jedynie na krańcach południowych okresami może się nieco bardziej chmurzyć. Na północnym zachodzie też możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. I tam mogą wystąpić słabe, lokalne opady deszczu, ale szansa na nie jest mała – powiedział PAP Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda 11 maja. Nawet 21 stopni Celsjusza

Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18 stopni Celsjusza na wschodzie Polski do 21 stopni na zachodzie. Jedynie na Podhalu troszkę chłodniej. Tam ok. 14 stopni. W czwartek nadal wietrznie. Wiatr będzie umiarkowany, czasami dość silny, porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W nocy z czwartku na piątek praktycznie bez zmian w pogodzie. Nadal pogodnie. Temperatura minimalna nieco wyższa niż poprzednich nocy.

Redakcja poleca

- Już nie spodziewamy się ostrzeżeń o przymrozkach. Temperatura powinna wynieść od 2 stopni na wschodzie Polski do 9 stopni Celsjusza na północnym zachodzie. Jedynie lokalnie na wschodzie możliwe przygruntowe przymrozki do minus 1 stopnia – przekazał synoptyk IMGW. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Weekend, jak podał synoptyk IMGW, zapowiada się ciepły z temperaturą ok. 20 stopni Celsjusza, tylko lokalnie deszczowo. W przyszłym tygodniu spodziewanych jest więcej chmur i deszczu, mogą się pojawiać burze.

RadioZET.pl/ Inga Domura (PAP)