Anna Grodzka walczy z chorobą. Trwa zbiórka pieniędzy na operację

Redakcja
06.08.2018 13:27
Anna Grodzka
fot. Marek Lasyk/REPORTER

Anna Grodzka zmaga się z poważną chorobą. W internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na operację kręgosłupa byłej posłanki Ruchu Palikota. O wsparcie dla Anny Grodzkiej zaapelował Robert Biedroń. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Organizatorką zrzutki pieniędzy na operację kręgosłupa Anny Grodzkiej jest współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji Trans-Fuzja, Lalka Podobińska. Jak czytamy w opisie zbiórki, polityk i działaczka społeczna od trzech lat zmaga się z poważną chorobą kręgosłupa, która utrudnia jej chodzenie. Anna Grodzka musiała zdecydowanie ograniczyć publiczną aktywność.

„Potrzebna jest Wasza pomoc, choćby niewielka. Jeśli doceniamy to wszystko, co robiła do tej pory lub jeśli chcemy po prostu ulżyć jej w bólu, dorzućmy się do kosztownej operacji” – napisano. 

ft
fot. Pomagam.pl

Zobacz także

Swój apel do wszystkich ludzi dobrej woli wystosował również Robert Biedroń. Prezydent Słupska wspomniał, że praca z Anną Grodzką była dla niego wielką inspiracją. „Ania to super osoba i polityczka walcząca o sprawiedliwość i równe prawa dla wszystkich. Praca z nią w parlamencie była dla mnie wielką inspiracją. Teraz potrzebuje od nas wsparcia w dojściu do zdrowia!” – napisał na Facebooku. 

W 2011 roku Anna Grodzka kandydowała w wyborach do Sejmu RP. Na liście wyborczej Ruchu Palikota zajęła pierwsze miejsce. W wyniku głosowania z 9 października uzyskała mandat poselski, otrzymując 19 451 głosów. Została tym samym pierwszą w Polsce i pierwszą w Europie osobą publicznie ujawniającą swój transseksualizm, którą wybrano do parlamentu na szczeblu krajowym.

RadioZET.pl/DG