Zamknij

Telewizja Kurskiego będzie miała kłopoty? Demonstranci planują zbiorowy pozew przeciw TVP

Redakcja
13.02.2019 16:47
Telewizja Kurskiego będzie miała kłopoty? Demonstranci planują zbiorowy pozew przeciw TVP
fot. JAKUB WOSIK/REPORTER

Dwie spośród dziesięciu osób, które protestowały przed TVP i blokowały drogę Magdalenie Ogórek, a których dane osobowe ujawniono w „Wiadomościach”, straciły pracę. Teraz demonstranci zapowiadają, że złożą zbiorowy pozew przeciwko stacji - informuje Press.pl.

Po tym, jak na początku lutego grupa osób demonstrowała przed siedzibą telewizji, w „Wiadomościach” ukazał się kontrowersyjny materiał, w którym ujawniono wizerunki demonstrantów, ich dane osobowe, a w niektórych przypadkach również miejsce pracy czy zamieszkania. Demonstranci ponoszą teraz konsekwencje swoich działań, bo już dwoje z nich z dnia na dzień straciło pracę, a kolejne dwie osoby starają się pracę utrzymać.

Zobacz także

"Hieno, dorwiemy cię"

Protestujące pod TVP osoby przyznają w rozmowie z Press.pl, że od czasu ujawnienia ich nazwisk w „Wiadomościach” otrzymują liczne pogróżki. W ich stronę kierowane są takie hasła jak: „Hieno, dorwiemy cię”, "Mam nadzieję, że (...) szybko zdechniesz na raka", "Ty lewacka, gruba, tępa szmato", "Zdechniesz w bólach, stara, brzydka, wyliniała ku...o".

„Wystraszyłam się, bo TVP pokazała, gdzie mieszkam. Rok temu po demonstracji przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji obrzucono mi drzwi jajkami” – mówi jedna z demonstrantek.

Teraz – według informacji Press.pl – pokazane w "Wiadomościach" osoby planują pozew grupowy wobec TVP. Ma ich reprezentować kancelaria Dubois i Wspólnicy.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy uważasz, że "Wiadomości" TVP są rzetelne?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Press.pl/MK