Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Telewizja Kurskiego będzie miała kłopoty? Demonstranci planują zbiorowy pozew przeciw TVP

13.02.2019 16:47
xxx wiadomosci

Dwie spośród dziesięciu osób, które protestowały przed TVP i blokowały drogę Magdalenie Ogórek, a których dane osobowe ujawniono w „Wiadomościach”, straciły pracę. Teraz demonstranci zapowiadają, że złożą zbiorowy pozew przeciwko stacji - informuje Press.pl.

Telewizja Kurskiego będzie miała kłopoty? Demonstranci planują zbiorowy pozew przeciw TVP fot. JAKUB WOSIK/REPORTER

Po tym, jak na początku lutego grupa osób demonstrowała przed siedzibą telewizji, w „Wiadomościach” ukazał się kontrowersyjny materiał, w którym ujawniono wizerunki demonstrantów, ich dane osobowe, a w niektórych przypadkach również miejsce pracy czy zamieszkania. Demonstranci ponoszą teraz konsekwencje swoich działań, bo już dwoje z nich z dnia na dzień straciło pracę, a kolejne dwie osoby starają się pracę utrzymać.

"Hieno, dorwiemy cię"

Protestujące pod TVP osoby przyznają w rozmowie z Press.pl, że od czasu ujawnienia ich nazwisk w „Wiadomościach” otrzymują liczne pogróżki. W ich stronę kierowane są takie hasła jak: „Hieno, dorwiemy cię”, "Mam nadzieję, że (...) szybko zdechniesz na raka", "Ty lewacka, gruba, tępa szmato", "Zdechniesz w bólach, stara, brzydka, wyliniała ku...o".

„Wystraszyłam się, bo TVP pokazała, gdzie mieszkam. Rok temu po demonstracji przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji obrzucono mi drzwi jajkami” – mówi jedna z demonstrantek.

Teraz – według informacji Press.pl – pokazane w "Wiadomościach" osoby planują pozew grupowy wobec TVP. Ma ich reprezentować kancelaria Dubois i Wspólnicy.

Zagłosuj

Czy uważasz, że "Wiadomości" TVP są rzetelne?

RadioZET.pl/Press.pl/MK

Oceń