Cimoszewicz szczerze o swojej chorobie: Fizycznie czuję się dobrze

Redakcja
06.05.2019 17:47
Włodzimierz Cimoszewicz
fot. Radio ZET

Nikt się nie cieszy, gdy dowiaduje się o poważnej chorobie - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier potrącił w sobotę rowerzystkę. Tego samego dnia wydał w tej sprawie oświadczenie i poinformował o chorobie nowotworowej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z dziennikarzami wyznał, że o chorobie nowotworowej dowiedział się w trakcie okresowych badań. Były premier dodał, że na szczęście jej stadium nie jest zaawansowane. 

Fizycznie czuję się dobrze i mam zamiar poradzić sobie z chorobą, na którą cierpią dziesiątki tysięcy ludzi 

WŁODZIMIERZ CIMOSZEWICZ

Włodzimierz Cimoszewicz potrącił rowerzystkę 

W sobotę Cimoszewicz potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce 70-letnią rowerzystkę, która trafiła do szpitala. Oboje byli trzeźwi. Tego samego dnia były premier wydał w tej sprawie oświadczenie.

Wyrażam ubolewanie z powodu tego zdarzenia i szczególne współczucie poszkodowanej. Jest mi bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dniu jej urodzin. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt jazdy pod słońce. Nie wykluczam również, że bolesna dla mnie informacja sprzed dwóch dni o wykryciu u mnie choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na moje samopoczucie

WŁODZIMIERZ CIMOSZEWICZ

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Kobieta doznała złamania kości podudzia, ma otarcia na twarzy i dłoni.

RadioZET.pl/PAP