Zamknij

Kobieta oskarżona o zabójstwo dwóch córek

Redakcja
11.07.2018 11:11
Kobieta oskarżona o zabójstwo dwóch córek
fot. Shutterstock

Do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynął akt oskarżenia przeciwko Natalii W. oskarżonej o dokonanie zbrodni podwójnego zabójstwa swoich dzieci – 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii – podała Prokuratura Krajowa.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, 33-letnia Natalia W. mieszkała w czasie zdarzenia w Lubinie wraz ze swoimi córkami i konkubentem, który był ojcem młodszej z dziewczynek. Od pewnego czasu dochodziło między partnerami do konfliktów, głównie z powodu zazdrości kobiety o konkubenta.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„W dniu zdarzenia oskarżona zmusiła do opuszczenia mieszkania swoją babkę, która przyjechała pomóc w opiece nad dziećmi. Następnie kazała opuścić mieszkanie swojemu partnerowi, który wrócił z pracy z nocnej zmiany. Natalia W., pozostając sama z dziećmi, zaatakowała swoje córki, zadając im wiele ran nożami, po czym podjęła próbę samobójczą” – napisano w komunikacie PK.

Zobacz także

Kiedy konkubent Natalii W. wraz z pracownicami MOPS-u w Lubinie i patrolem policji po rozwierceniu zamka w drzwiach weszli do mieszkania, oskarżona z obrażeniami ciała znajdowała się w przedpokoju. Interweniujący odnaleźli obie dziewczynki z licznymi obrażeniami ciała leżące w pokoju na kanapie. 13-miesięczna Laura nie żyła, natomiast 12-letnia Emilia została przewieziona w stanie ciężkim karetką pogotowia ratunkowego do lubińskiego szpitala. Dziewczynka zmarła tego samego dnia.

Natalia W. przyznała się do popełnienia zarzucanej jej zbrodni i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledztwa. Oskarżona nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu.

Zobacz także

W toku postępowania przygotowawczego przeprowadzono obserwację psychiatryczną oskarżonej. Z wydanej przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa opinii wynika, że była ona poczytalna w czasie popełnienia zarzucanej jej zbrodni. Biegli nie rozpoznali u oskarżonej choroby psychicznej ani innych zakłóceń psychicznych znoszących albo ograniczających w znacznym stopniu dyspozycje poczytalności. Zdaniem biegłych motywacja czynu Natalii W. nie miała charakteru chorobowego.

Za zarzucaną oskarżonej zbrodnię zabójstwa dwóch córek grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/KM