Zamknij

Dzień Edukacji Narodowej. Szydło podziękowała nauczycielom

Redakcja
14.10.2017 09:00
Dzień Edukacji Narodowej. Szydło podziękowała nauczycielom
fot. Archiwum Radia ZET

Premier Beata Szydło z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła nauczycielom życzenia „niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości". Podziękowała im także „za wkład w budowanie przyszłości Polski".

Dzień Edukacji Narodowej

„Z okazji Dnia Nauczyciela na ręce wszystkich pedagogów składam serdeczne życzenia niegasnącej pasji kształcenia, wytrwałości i cierpliwości, a także sił w codziennej pracy. Niech to wyjątkowe święto będzie dla was źródłem wielu pięknych chwil i wzruszeń w gronie tych, których wychowanie jest waszą misją i dumą. Dziękuję wam za ogrom serca i wkład w budowanie przyszłości Polski" – – napisała premier Beata Szydło na Twitterze.

Dzień Edukacji Narodowej, który w Polsce przypada 14 października, to święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Dzień Edukacji Narodowej – historia

Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

W artykule 74 ustawy Karta Nauczyciela zapisano: „W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych".

RadioZET.pl/SI/PAP