Zamknij

Dzik zaatakował ludzi w Krakowie. Interweniowała policja

09.01.2020 13:09
atak dzika
fot. Policja/ Shutterstock

Dzik, który w środę w pobliżu ulicy Jagodowej w Krakowie zaatakował trzy osoby, został uśpiony i przewieziony do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie będzie zbadany pod kątem wścieklizny i innych chorób - podała policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poszkodowani mieli sami zgłosić się na badania lekarskie.

Zobacz także

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, dzik najpierw zaatakował w parku kobietę, raniąc ją powierzchownie w nogę, a następnie w pobliżu bloków w okolicy ul. Jagodowej przewrócił inną kobietę i zaatakował jej psa.

Na pomoc poszkodowanej rzucił się przechodzący tamtędy mężczyzna, który próbował przegonić dzika, ale został przez niego zraniony w nogę. Kobieta z psem zdołała się oddalić w bezpieczne miejsce.

- podał Gleń.

Poturbowany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce pojechali policjanci, którzy do czasu przyjazdu weterynarza nadzorowali teren, uniemożliwiając dzikowi przemieszczenie się w kierunku osiedla.

Zobacz także

Lekarz weterynarii w asyście policjanta zaaplikował zwierzęciu środek usypiający z broni pneumatycznej, co rozjuszyło dzika, który zaczął szarżować w kierunku lekarza. "Policjant oddał strzał z paralizatora obezwładniając agresywne zwierzę. Po chwili środek usypiający zaczął działać" – poinformował rzecznik policji.

dzik w krakowie
fot. policja
dzik w krakowie 2
fot. policja

Zobacz także

Dzik został umieszczony w skrzyni i przewieziony przez specjalistyczną firmę transportową do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie zostanie poddany badaniu pod kątem wścieklizny i innych chorób zwierzęcych.

RadioZET.pl/PAP