Zamknij

Akcja służb w porcie w Gdyni. 30-latek groził wysadzeniem promu, "Groził załodze i pasażerom"

09.08.2021 09:49
Gdynia
fot. Albin Marciniak/East News

Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który w poniedziałek rano groził wysadzeniem jednego z promów w porcie w Gdyni. Mężczyzna był agresywny i został obezwładniony przez marynarzy. 

Informację otrzymaliśmy od naszego czytelnika, który płynął promem ze Szwecji. Na pokładzie statku, który dotarł do portu w Gdyni, znajdował się mężczyzna, który groził, że go wysadzi. Został już zatrzymany przez policję. 

"Człowiek niepolskiego pochodzenia groził, że wysadzi statek, trzymał coś podobnego do denaturatu, został obezwładniony i zostały powiadomione służby odpowiednie w Gdyni" - pisał nasz czytelnik, dodając, że na pokładzie jest "spore poruszenie". 

Gdynia. 30-latek chciał wysadzić prom. Został zatrzymany przez policję

"30-letni mieszkaniec Gdyni, na promie z Karlskrony, groził załodze i pasażerom. Został obezwładniony przez marynarzy" - poinformował na Twitterze reporter Radia ZET Jacek Czarnecki, który rozmawiał z rzeczniczką gdyńskiej komendy Jolantą Grunert. Przedstawicielka policji przekazała, że 30-latek twierdził, że rozmieścił na promie ładunki wybuchowe. Obecnie trwa przeszukanie statku przez antyterrorystów.

Czarnecki rozmawiał również z rzeczniczką Stena Line (przewoźnik morski, do którego najprawdopodobniej należy statek) Agnieszką Zembrzycką, która powiedziała, że "pasażer zachowywał się agresywnie, groził załodze i pasażerom. Został obezwładniony przez marynarzy i przekazany policji. Nikomu nic się nie stało". 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/informacje od czytelnika/JC/Twitter