Pierwsze przemówienie przewodniczącej Nowoczesnej: To wielki, wyjątkowy projekt [WIDEO]

Redakcja
25.11.2017 18:16
Pierwsze przemówienie przewodniczącej Nowoczesnej: To wielki, wyjątkowy projekt [WIDEO]
fot. PAP

- Nowoczesna to wielki, wyjątkowy projekt, który jest Polsce, Polkom i Polakom potrzebny. Przed nami przed nami maraton wyborczy, dlatego od jutra bierzemy się do pracy - powiedziała nowa liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Lubnauer, która w sobotnich wyborach szefa Nowoczesnej pokonała założyciela i dotychczasowego przewodniczącego Ryszarda Petru, podkreślała, że chciałaby "Polski wolnej, dobrze zorganizowanej i promującej aktywność - Polski, z której wszyscy możemy być dumni". - Nowoczesna to wielki, wyjątkowy projekt, który jest Polsce, Polkom i Polakom potrzebny - mówiła.

Przekonywała, że żadna inna patia "nie jest tak jednoznacznie prorynkowa" i "nie broni tak konsekwentnie wolności obywatelskich". - To jest nasz wyróżnik i siła, nie boimy się podnosić i odważnie bronić trudnych tematów. Musimy stać się liderem modernistycznych zmian - zaznaczyła nowa liderka Nowoczesnej.

Zobacz także

Zgromadzonych na sali działaczy swego ugrupowania zachęcała do jedności. - Bądźmy razem. Razem stworzyliśmy Nowoczesną i musimy to robić nadal, zwłaszcza, że przed nami maraton wyborczy, dlatego od jutra bierzemy się do pracy - powiedziała. - Wyzwań jest wiele, a czasu mało - zauważyła.

Jej zdaniem rok do wyborów samorządowych i dwa lata do parlamentarnych miną szybko. - Nie możemy stracić ani chwili, wszyscy chcemy, aby Nowoczesna jak najszybciej zaczęła zyskiwać w sondażach - przekonywała, dodając że celem jest osiągnięcie miejsca pierwszego.

Wzywała też, by Nowoczesna stała się partią "wielu rozpoznawalnych, silnych liderów" oraz stała się bardziej transparentna i demokratyczna. Zaproponowała, by kandydatów na wiceszefów partii opiniował zarząd, a także by powstała rada polityczna ugrupowania. - Chcę partii, gdzie wygrywają najlepsze pomysły, a ciężka praca posłów i struktur jest doceniana - zadeklarowała Lubnauer.

RadioZET.pl/PAP/DG