Komisja ds. VAT przesłucha Tuska i Kopacz? Jest decyzja

Redakcja
24.01.2019 11:00
Komisja ds. VAT przesłucha Tuska i Kopacz? Jest decyzja
fot. PAP

Komisja śledcza ds. VAT podjęła decyzję o powołaniu 26 nowych świadków, w tym byłych premierów Donalda Tuska i Ewę Kopacz – poinformował w czwartek przewodniczący komisji Marcin Horała z PiS. Komisja spotkała się rano na zamkniętym posiedzeniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Na dzisiejszym posiedzeniu komisja podjęła decyzję o powołaniu 26 nowych świadków. Z dyskusji wynika, że na ten moment jest to dosyć kompletna lista. Być może w toku jeszcze jacyś pojedynczy świadkowie się pojawią – powiedział dziennikarzom po czwartkowym, zamkniętym posiedzeniu poseł Horała.

Jak przekazał, na liście nowych świadków znaleźli się byli premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz.

– To są osoby, którym podlegało szereg instytucji, których badanie jest przedmiotem działań komisji – tłumaczył.

Komisja chce też przesłuchać byłych ministrów spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza i Grzegorza Schetynę. Jak tłumaczył Horała, w ich przypadku chodzi m.in. o wątki dotyczące CBŚ.

Zobacz także

Do tej pory komisja przesłuchała już m.in. byłego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta oraz byłych ministrów sprawiedliwości Andrzeja Czumę i Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Co bada komisja śledcza ds. VAT?

Komisja śledcza ds. VAT ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Chodzi o okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. Została powołana na początku lipca ubiegłego roku. W uzasadnieniu napisano, że „w latach 2007-2015 można było zaobserwować zjawisko stopniowego rozszczelnienia systemu VAT”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ