Zamknij

Konin: Druga sekcja zwłok Adama. Ujawniono wyniki badań zawartości woreczka

21.11.2019 12:47
Konin
fot. Piotr Molecki/East News

Druga sekcja zwłok śmiertelnie postrzelonego przez policjanta 21-latka odbyła się w nocy, ze środy na czwartek, w wielkopolskim Koninie. Z kolei prokuratura ujawniła wyniki badań zawartości pierwszego woreczka, który znaleziono w obrębie miejsca, gdzie postrzelono 21-letniego Adama.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

14 listopada na jednym z osiedli w Koninie, podczas próby wylegitymowania przez policję 21-latka i dwóch 15-latków najstarszy mężczyzna zaczął uciekać. Według informacji policji 21-latek nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni. Według policji funkcjonariusz był do tego zmuszony. Postrzelony 21-latek zmarł pomimo udzielenia pomocy medycznej.

W piątek, 15 listopada przeprowadzono sekcję zwłok 21-latka. Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa, na ciele mężczyzny na wysokości serca stwierdzona została rana postrzałowa.

Woreczek w pobliżu postrzelonego 21-latka. „6 dawek substancji psychotropowej”

Policja na początku śledztwa informowała, że przy ciele mężczyzny znaleziono nożyczki i woreczek foliowy z białym proszkiem. W poniedziałek PAP dowiedziała się ze źródeł zbliżonych do śledztwa, że substancja znaleziona przy ciele 21-latka to pochodna metaamfetaminy. Informacje te zdementował adwokat ojca Adama. 

W środę w rozmowie z PAP szef Prokuratury Regionalnej w Łodzi Jarosław Szubert przekazał wyniki badań zawartości pierwszego woreczka, który znaleziono w obrębie miejsca, gdzie postrzelono 21-latka.

Na miejscu zdarzenia został zabezpieczony niewielki pakunek z pewną substancją, która została pobrana do badań kryminalistycznych. Okazuje się, że znajdowało się tam sześć dawek efektywnie działającej substancji psychotropowej.

poinformował PAP szef Prokuratury Regionalnej w Łodzi Jarosław Szubert

Śledczy nie udzielają informacji ani odnośnie do rodzaju znalezionych narkotyków, ani odnośnie do tego, ile ważył znaleziony pakunek. 

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w pobliżu śmiertelnego postrzelenia przez policjanta 21-letniego Adama znaleziono nie jeden, a dwa woreczki

Zobacz także

Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Śledczy zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym, jak podała rzeczniczka, przynajmniej częściowo zarejestrowano przebieg zdarzenia.

Pogrzeb 21-letniego Adama z Konina 

Pogrzeb postrzelonego śmiertelnie przez policjanta 21-letniego Adama odbędzie się w czwartek, o godz. 13, w Kościele pw. Św. Wojciecha w Koninie przy ul. Portowej.

Od godziny 12 w kaplicy kościelnej rodzina i znajomi będą żegnać zmarłego podczas czuwania przy trumnie. Po mszy św. żałobnicy udadzą się na Cmentarz Komunalny przy ul. Starorzymsławskiej 5. Rodzina Adama nadal apeluje o spokój podczas przeżywania przez nich żałoby.

RadioZET.pl/PAP/Wirtualna Polska