Zamknij

Nowe fakty ws. śmierci 3-letniego dziecka w wypadku. Sprawca nadal poszukiwany

10.06.2021 16:49

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt dla 25-letniego Dominika H. podejrzewanego o spowodowanie wypadku, w którym w niedzielę na drodze relacji Zgorzelec-Bogatynia na Dolnym Śląsku zginęło 3-letnie dziecko. Nadal trwają poszukiwania mężczyzny.

Wypadek
fot. Facebook/KP PSP w Zgorzelcu

Wypadek w Koźminie pod Zgorzelcem. Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu o tymczasowy areszt dla H.

- Jeśli uzyskamy takie postanowienie sądu, to zgodnie z procedurą będziemy mogli wydać list gończy i starać się o Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ bierzemy pod uwagę, że mężczyzna może przebywać za granicą - powiedział prokurator.

Wcześniej prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy wypadku. - Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - powiedział prok. Czułowski. Dodał, że grozi mu 12 lat więzienia.

Wypadek pod Zgorzelcem. Nie żyje 3-letnie dziecko

W niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki, woj. dolnośląskie) doszło do wypadku, w którym śmierć poniosło 3-letnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice.

Domniemany sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został pasażer auta, którym miał kierować H. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka. 

RadioZET.pl/PAP/Facebook