Zamknij

Zaszczepieni poza kolejnością. Zborowski: nikt z nas o to nie zabiegał

02.01.2021 15:49
Wiktor Zborowski
fot. Artur Zawadzki /REPORTER

Aktor Wiktor Zborowski oraz satyryk i reżyser Krzysztof Materna są na liście osób zaszczepionych w puli z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - poinformował w sobotę Polsat News. W rozmowie z Radiem ZET Zborowski tłumaczył, że 29 grudnia otrzymał propozycję skorzystania z puli szczepionek, które "muszą zostać wykorzystane do końca roku".

Krystyna Janda dzwoniła do aktorów seniorów przed świętami z propozycją szczepień w WUM. Mieli być ambasadorami akcji promującej szczepienia - ustalił Polsat News. Przyjęcie pierwszej dawki szczepionki potwierdziła również Maria Seweryn. "Tak, zaszczepiłam się. Nie sądziłam, że będzie afera z tego powodu, a teraz żałuję" - powiedziała aktorka w rozmowie telewizją.

O tym, że został zaszczepiony przeciw COVID-19 ujawnił m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller. Informacja wywołała burzę w sieci z pytaniami, dlaczego polityk zaszczepił się już teraz, skoro nie jest pracownikiem ochrony zdrowia. Na liście zaszczepionych z puli WUM są także aktor Wiktor Zborowski oraz satyryk i reżyser Krzysztof Materna.

Wiktor Zborowski: Miała być piękna akcja, a wyszedł koszmar

W rozmowie z Radiem ZET aktor Wiktor Zborowski przyznaje, że miał wziąć udział w akcji promocyjnej dotyczącej szczepień przeciw Covid-19. - Zgodziłem się i czekałem - mówi.

Jednak jeszcze 29 grudnia 2020 roku aktor otrzymał telefonicznie informację, że istnieje możliwość wcześniejszego zaszczepienia się w ramach puli szczepionek, które muszą zostać wykorzystane do końca roku. - Zgodziłem się i następnego dnia poszedłem i się zaszczepiłem. Nikt z nas o to nie zabiegał! Mieliśmy ten termin normalny, czyli drugą połowę stycznia - zapewnia w rozmowie z naszym reporterem.

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował w czwartek, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Zobacz także

Rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong podczas sobotniego briefingu poinformował, że powołał "wewnętrzną komisję, która z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ma wyjaśnić przedstawioną sprawę".

RadioZET.pl/ Maciej Sztykiel/ PAP/ Polsat News

C