LOT otworzył nowe połączenie. 6 rejsów tygodniowo

Redakcja
28.04.2018 16:51
LOT
fot. Piotr Matusewicz/East New

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w sobotę nowe połączenie z Krakowa do stolicy Węgier, Budapesztu. Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, polski przewoźnik będzie wykonywał tygodniowo sześć rejsów na tej trasie - we wszystkie dni tygodnia oprócz czwartków.

Loty odbywają się z wykorzystaniem samolotu Bombardier Q400, który posiada 78 foteli w trzech klasach podróży. Maszyna startuje z Krakowa o godz. 7:55. Rozkładowy czas przelotu to 1 godz. 5 minut. Rejs powrotny z Budapesztu zaplanowany jest na 9:35.

Dr hab. Adrienne Kormendy, konsul generalny Republiki Węgierskiej podkreśliła w sobotę w komunikacie, że połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Budapesztem jest ważne dla strony węgierskiej, bowiem rozszerza możliwości współpracy turystycznej i gospodarczej pomiędzy obu krajami.

Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice Radosław Włoszek zwrócił uwagę, że dzięki bezpośredniemu połączeniu lotniczemu co najmniej dwukrotnie skróci się czas podróży samolotem między Krakowem a Budapesztem.

Połączenie to – dodał prezes Kraków Airport - pozwoli również pasażerom z południa Polski na wygodne przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie regularne loty ze stolicy Węgier do Nowego Jorku, a od 5 maja - do Chicago.

RadioZET.pl/pap/maal