Zamknij

Lubin. Wystawił psa na parapet na 9. piętrze i zamknął okno

08.02.2021 16:01
Lubin
fot. KPP Lubin (autorką zdjęcia mieszkanka Lubina)

Mieszkaniec jednego z osiedli w Lubinie wystawił psa na parapet w bloku na 9. piętrze, po czym zamknął okno. Kobieta, która zauważyła dramat zwierzęcia i poinformowała o tym policję, dodatkowo uwieczniła tę sytuację na nagraniu. Widać na nim wystraszone zwierzę, które chce dostać się do środka mieszkania. Mężczyzna podejrzany o wystawienie psa za okno został już zatrzymany. 

Lubin. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli tego dolnośląskiego miasta. Policja uzyskała informację, że w bloku na 9. piętrze jeden z lokatorów wystawił psa na parapet i zamknął okno. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, zwierzęcia już nie było.

Okazało się, że pod wskazanym adresem mieszkają kobieta i mężczyzna, jednak pomimo wielokrotnego pukania do drzwi, nikt ich nie otworzył.  Policja dotarła w końcu do właścicielki zwierzęcia - kobieta oświadczyła, że nie była świadoma, że jej pupil był wystawiany na parapet, a tym samym na ogromny stres i traumę.

Lubin. Wystawił psa na parapet na 9. piętrze i zamknął okno

W międzyczasie do policjantów dotarło nagranie. Jego autorką jest kobieta, która zauważyła dramat zwierzęcia i powiadomiła o nim służby. Film został przekazany funkcjonariuszom przez dziennikarzy redakcji Telewizji Regionalnej w Lubinie, który również wyemitował materiał o tej sprawie. Na nagraniu widać stojącego, trzęsącego się ze strachu psa, który nie może dostać się do mieszkania z uwagi na zamknięte okno.

Policja ostatecznie zatrzymała mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim 32-letni lubinianin, który został już doprowadzony do prokuratury, a tam usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Jak informuje policja, historia - na całe szczęście - skończyła się szczęśliwie dla czworonoga. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/lubin.policja.gov.pl/YouTube