Zamknij

3-latek wypadł z okna na pierwszym piętrze. Rodzice byli pijani

02.08.2020 14:37
Dziecko wypadło z okna, pijani rodzice odpowiedzą
fot. screen Policja Lublin

Trzyletnie dziecko wypadło w sobotę z okna mieszkania na pierwszym piętrze bloku przy jednej z lubelskich ulic – podaje tamtejsza policja. Okazało się, że maluchem i dwojgiem jego rodzeństwa opiekowali się pijani rodzice. Choć dziecko wyszło z wypadku tylko poobijane, nierozważnym opiekunom grozi nawet kilka lat więzienia.

Dziecko mające 3-lata wypadło z okna na pierwszym piętrze. O dramacie poinformowała mundurowych w sobotę po godz. 20 kobieta.

Policja przyjechała na miejsce zdarzenia, a pogotowie zabrało 3-latka do szpitala. Można mówić o wielkim szczęściu – dziecko było tylko poobijane. Obyło się bez poważniejszych urazów, gdyż 3-latek spadł na miękkie podłoże.

Lublin: 3-latek wypadł z okna mieszkania. Nieuważnym rodzicom grozi odsiadka

Zobacz także

Sprawdzając rodziców dziecka okazało się, że w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi – wzięty na alkomat ojciec wydmuchał promil, a  matka blisko 1,5 promila alkoholu. Z relacji matki wynikało, że wyszła z domu „na chwilę, na papierosa”, a ojciec spał w tym czasie po pracy i to wówczas, pod nieuwagę rodziców, małe dziecko wypadło z okna.

Rodzeństwo 3-latka trafiło pod opiekę trzeźwego członka rodziny. Mundurowi ustalają wciąż przebieg zdarzenia. Przypominają, że pijani rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Kodeks karny przewiduje za takie postępowanie nawet do 5 lat więzienia.

Zobacz także

O sprawie policja poinformowała Sąd Rodzinny i Nieletnich.

RadioZET.pl/Lubelska Policja