Zamknij

Macierewicz uważa, że tweet Tuska to sygnał do ataku dla wrogów Polski: Ciśnie się na usta słowo Targowica

Redakcja
20.11.2017 21:55
Macierewicz uważa, że tweet Tuska to sygnał do ataku dla wrogów Polski: Ciśnie się na usta słowo Targowica
fot. Archiwum Radia ZET

Niedzielny wpis na Twitterze szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska to nawoływanie do działań, które są wymierzone w bezpieczeństwo i suwerenność Polski - ocenił w poniedziałek szef MON Antoni Macierewicz

W niedzielę Donald Tusk napisał na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z wpisem Tuska?

Liczba głosów:

Antoni Macierewicz wziął w poniedziałek wieczorem udział w programie "Tweet UP" w TV Republika. Odpowiadał w nim na pytania użytkowników portalu Twitter. Jeden z internautów zapytał szefa MON, czy wpis Tuska jest "odwróceniem uwagi od tego, co planuje totalna opozycja na ulicach 13 grudnia".

- Nie sądzę, żeby to było odwrócenie uwagi. Myślę, że wypowiedź pana Tuska jest właśnie zapowiedzią tego typu działań, o których mowa w tym tweecie i to zapowiedzią zupełnie bezprecedensową. Jest nawoływaniem do działań, które są wymierzone w samo bezpieczeństwo i suwerenność Polski - powiedział szef MON. - Zupełnie niebywały tekst, zwłaszcza dlatego, że kłamliwy - dodał.

Minister stwierdził też, że wpis Tuska pojawił się "mniej więcej w tym samym momencie", w którym on kończył, jak to określił, "niesłychanie istotną, ważną, zarówno dla bezpieczeństwa Polski, jak i dla bezpieczeństwa Ukrainy" rozmowę z szefem ukraińskiego MSZ Pawło Klimkinem.

- W związku z tym abstrakcyjność tego, co napisał pan Donald Tusk, mówiąc że jest konflikt zasadniczy między Polską a Ukrainą pokazuje jego niechęć do widzenia rzeczywistości i chęć kłamstwa - powiedział Macierewicz.

Zobacz także

Inny z użytkowników Twittera zapytał szefa MON, czy jest nadzieja na to, że Donald Tusk i b. prezydent Bronisław Komorowski poniosą odpowiedzialność za "niszczenie polskiej suwerenności". - Tak, myślę, że taka nadzieja jest i nie chciałbym podkreślać, że tylko nadzieja - odpowiedział minister. Dodał, że "zostały wdrożone już działania, które to rozpoczynają". Zaznaczył, że on sam, jako szef resortu obrony, złożył kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury w sprawie popełniania przestępstw. - Spokojnie, czekam aż mechanizm wymiaru sprawiedliwości przemiele to i wykona co do niego należy - powiedział Macierewicz.

Został też zapytany, czy nie ma wrażenia, że Donald Tusk "jest agentem obcego wywiadu".

- Nie wiem, nie mam żadnych danych, które by potwierdzały takie domniemanie, w związku z tym trudno mi jest cokolwiek na ten temat sensownego powiedzieć. Zachowuje się w sposób taki, iż często wobec niego i ludzi tak się zachowujących z Platformy Obywatelskiej, ostatnio na przykład po skandalicznych głosowaniach i zachowaniach w Parlamencie Europejskim, że ciśnie się słowo "Targowica", rzeczywiście często się takie słowo ciśnie i jest usprawiedliwione - powiedział Macierewicz.

RadioZET.pl/pap/maal