Zamknij

Magdalena Żuk została zamordowana? Prokuratura odpiera ustalenia rodziny

16.09.2019 19:04
Magdalena Żuk
fot. Facebook.com

Magdalena Żuk została zamordowana w Egipcie - takiego zdania są pełnomocnicy rodziny 27-letniej Polki, która w tajemniczych okolicznościach zmarła w Egipcie w 2017 roku. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Magdalena Żuk w 2017 roku samotnie wybrała się na wycieczkę do Egiptu. Początkowo miała to być niespodzianka dla jej partnera, ale ten posiadał tylko paszport tymczasowy, który nie pozwalał mu upuścić kraju.

Na miejscu dziewczyna miała zacząć się dziwnie zachowywać. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafiła do szpitala. Kolejnego dnia miała wrócić wcześniej samolotem do Polski, jednak nie weszła na pokład. Według śledczych, 27-latka miała zginąć po upadku z pierwszego lub drugiego piętra.

Magdalena Żuk została zamordowana w Egipcie? 

W sprawie śmierci 27-letniej Polki pojawiają się nowe hipotezy. Rodzina kobiety nie wierzy w wersję zdarzeń przedstawianą przez śledczych. Bliscy Żuk twierdzą, że kobieta mogła stać się ofiarą przestępstwa. Powołują się na raport wykazujący w jej krwi narkotyk z grupy khat.

Znam wyniki sekcji zwłok i cały materiał dowodowy. Na tej podstawie mogę powiedzieć, że Magdalena Żuk padła ofiarą ciężkiego przestępstwa. Na pewno nie było to samobójstwo wywołane rzekomą chorobą psychiczną. Nie mogę mówić o szczegółach, bo wiąże mnie tajemnica śledztwa

mówi Wirtualnej Polsce mec. Paweł Jurewicz

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze odpowiadając na zapytanie ''Wirtualnej Polski'' oświadczyła, że w organizmie 27-latki nie stwierdzono obecności substancji o nazwie khat. Miały to wykluczyć badania polskich toksykologów.

Według śledczych, sekcja zwłok 27-latki wykazała obrażenia ciała typowe dla upadku z wysokości. Zdaniem mec. Jurewicza, upadek z okna szpitala miał zatuszować powstałe wcześniej uszkodzenia ciała Polki. 

RadioZET.pl/Wirtualna Polska