Zamknij

Matura 2020 z matematyki. Doszło do kolejnego przecieku?

09.06.2020 14:40

Wtorek to drugi dzień egzaminów maturalnych 2020 roku. Dziś maturzyści musieli zmierzyć się m.in. z pisemnym egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin rozpoczął się po godz. 9 i trwał 170 minut. Tymczasem w sieci pojawiają niepotwierdzone jak dotąd informacje, że mogło dojść do kolejnych przecieków.

matura 2020
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

Matura pisemna z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się po godzinie 9. Egzamin trwał 170 minut.

Tymczasem w mediach społecznościowych zaczęły krążyć informacje o kolejnych przeciekach. Jeszcze przed godz. 8 internauci mieli wpisywać w wyszukiwarce hasło "osią symetrii paraboli". Jak się później okazało, pytanie dotyczące osi symetrii paraboli pojawiło się na egzaminie maturalnym (pyt. 9). Portal RadioZET.pl wysłał do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pytania w tej sprawie.

Google
fot.

Google

Egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym pisany jest obowiązkowo przez wszystkich maturzystów.

Matura 2020: matematyka. ODPOWIEDZI, ARKUSZE

Matura 2020. Przecieki na egzaminie z matematyki?

W poniedziałek tegoroczni maturzyści pisali egzamin maturalny z języka polskiego. RadioZET.pl informowało o wycieku tematu wypracowania. W internecie pojawiły się informacje jakoby tematy miały być znane uczniom jeszcze przed egzaminem. Na profilu "Emocje w sieci" czytamy o rzekomym przecieku, do jakiego doszło przed maturą na Podlasiu. Miały o tym świadczyć statystyki.

Zobacz także

Zauważalny wzrost wyszukiwań narzędzia Google Trends dotyczy hasła "Wesele" i nastąpił tylko w jednym regionie. Internauci wpisywali je 8 czerwca między 7 a 9 rano, czyli jeszcze przed rozpoczęciem matur, w województwie podlaskim. Jak informuje profil "Emocje w sieci", szukano także konkretnego tematu.

Zobacz także

Zadaliśmy pytanie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W oświadczeniu przesłanym do redakcji RadioZET.pl CKE wyjaśniła, że zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

RadioZET.pl