Mazurska policja nauczy amerykańskich żołnierzy, jak poruszać się na polskich drogach

Redakcja
30.03.2017 14:17
Armia USA
fot. East News

Mazurska policja chce przeszkolić amerykańskich żołnierzy z zasad ruchu drogowego i poruszania się prywatnymi autami po lokalnych drogach. Jak tłumaczy, chodzi o bezpieczeństwo żołnierzy i miejscowych. Na początek zaplanowano spotkania ze ścisłym dowództwem armii USA. 

Dziś pierwsza kolumna pojazdów z amerykańskimi wojskowymi przyjedzie do Bemowa Piskiego niedaleko poligonu w Orzyszu. Będą tam stacjonować w ramach wschodniej flanki NATO. Oficjalne powitanie żołnierzy z udziałem najwyższych władz odbędzie się w połowie kwietnia.

Na razie lokalne służby zdecydowały się przeprowadzić szkolenie dla żołnierzy zza Oceanu. W ich ramach będzie mowa chociażby o tym, jak poruszać się po polskich drogach samochodem, a nie tylko czołgiem bądź pojazdem opancerzonym. Zwłaszcza, że kręte i wyboiste mazurskie drogi nie należą do najłatwiejszych w użytkowaniu i niewiele mają wspólnego z amerykańskimi autostradami. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Chcemy im powiedzieć, jaka prędkość obowiązuje w naszym kraju. Ale chcemy też poruszyć temat kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, bo i takie przypadku mogą się zdarzyć - mówi rzecznik miejscowej policji Anna Szczypińska. 

Szkolenie przeznaczone jest więc dla tych członków korpusu wojsk USA, którzy będą chcieli poruszać się prywatnymi autami. Na początek zaplanowano spotkania z dowództwem, ewentualnie dopiero później dołączą do nich zwykli żołnierze. 

RadioZET.pl/MDi/MP