Zamknij

Nie podróżuj do tych krajów. Oto 5 nowych ostrzeżeń MSZ dla turystów

Redakcja
17.07.2017 12:46
Nie podróżuj do tych krajów. Oto 5 nowych ostrzeżeń MSZ dla turystów
fot. Pexels.com (Filipiny)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swoich zaktualizowało ostrzeżenia dla turystów podróżujących za granicę. Zobacz najnowsze komunikaty MSZ na temat bezpieczeństwa w poszczególnych krajach. Lecąc do krajów wymienionych poniżej lepiej mieć się na baczności.

Oto 5 najnowszych ostrzeżeń MSZ dla turystów:

INDIE - stan Dżammu i Kaszmir

(ostrzeżenie z 12 lipca 2017 r.)

Na terytorium Dżammu i Kaszmir dochodzić może do starć z policją i ataków na służby porządkowe. Napięta sytuacja panuje w szczególności w stolicy stanu, Śrinagarze. W zależności od rozwoju sytuacji, władze mogą wprowadzać stan wyjątkowy. Dochodzić może do ograniczeń w transporcie drogowym i lotniczym oraz do przerw w dostarczaniu Internetu i działania sieci komórkowych. Należy mieć również na uwadze utrzymujące się na terytorium Indii zagrożenie atakami terrorystycznymi.

BELGIA - podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego

(ostrzeżenie z 21 czerwca 2017 r.)

Władze belgijskie wprowadziły specjalne środki bezpieczeństwa w związku z zamachami terrorystycznymi na lotnisku Zaventem oraz na stacji metra Maelbeek w Brukseli w dniu 22 marca 2016 r. Obecnie nadal obowiązują wzmożone kontrole przy wejściu na dworce kolejowe, do metra i na lotniska.

Zobacz także

WIELKA BRYTANIA – „poważne” zagrożenie atakami

(ostrzeżenie z 27 maja 2017 r.)

Poziom zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii został obniżony z najwyższego poziomu „krytycznego” do niższego „poważnego”. Oznacza to, że nadal istnieje zagrożenie kolejnymi atakami terrorystycznymi, ale nie jest już ono w tym momencie ocenianie jako bezpośrednie.

GWINEA BISSAU – sytuacja się pogarsza

(ostrzeżenie z 25 maja 2017 r.)

W związku z trwającym od połowy 2015 roku impasem politycznym, sytuacja bezpieczeństwa w Gwinei Bissau pogarsza się. Dochodzić może do groźnych demonstracji i zamieszek. Nie można wykluczyć gwałtownej eskalacji kryzysu. W Gwinei Bissau utrzymuje się także wysoki poziom przestępczości. Kraj jest terenem aktywności gangów narkotykowych i przemytników, zdarzają się napady rabunkowe.

FILIPINY – niebezpiecznie już nie tylko na południu

(ostrzeżenie z 25 kwietnia 2017 r.)

W związku z zagrożeniem terrorystycznym na terenie Filipin, trwającymi walkami pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami z ugrupowań islamskich, a także ze względu na podwyższone ryzyko porwania cudzoziemców również w nadmorskich kurortach, na wyspach oraz jednostkach pływających w tym rejonie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróżowania do południowej części Filipin, szczególnie w rejon wyspy Mindanao oraz na archipelag Sulu, a także zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży na wyspy Cebu oraz Bohol.

Oto, jak wyglądały poprzednie ostrzeżenia polskiego MSZ dla turystów:

Zobacz także

RadioZET.pl/MSZ.gov.pl/strz