Zamknij

„Oblężenie Warszawy”. Kancelaria Prezydenta gotowa do rozmów z rolnikami

Redakcja
06.02.2019 09:04
„Oblężenie Warszawy”. Kancelaria Prezydenta gotowa do rozmów z rolnikami
fot. archiwum Radia ZET

Wiceszef Kancelarii Prezydenta deklaruje w Radiu ZET gotowość przyjęcia delegacji protestujących rolników. „Jeśli będzie tego rodzaju oczekiwanie, to delegacja zostanie przyjęta. Wiemy o zapowiedzi dotyczącej petycji czy wystąpienia. Jesteśmy w gotowości, aby taką rozmowę odbyć” – zapewnia Paweł Mucha.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Oblężenie Warszawy” zapowiedzieli na środę rolnicy z AgroUnii i z takim hasłem jadą do stolicy kilkudziesięcioma autokarami, domagając się poprawy warunków osób utrzymujących się z produkcji na polskiej wsi. Przewodniczący stowarzyszenia Michał Kołodziejczak apelował do prezydenta Andrzeja Dudy o wspólną walkę o polskie rolnictwo.

Jak mówi Gość Radia ZET Paweł Mucha, „jeśli dojdzie do spotkania [prezydenta z rolnikami], to będzie się na nim toczyć merytoryczna rozmowa”.

– W Kancelarii Prezydenta są osoby świetnie zorientowane, jeśli chodzi o sprawy polskiego rolnictwa – dodaje jej wiceszef.

Pytany przez Beatę Lubecką, czy protest rolników jest słuszny, czy nie, odpowiada: „Zobaczymy, jakiego rodzaju postulaty się pojawią, które są przedmiotem wystąpienia rolników. Wokół tych postulatów będzie toczyć się dyskusja”.

Paweł Mucha nie widzi powodów, dla których Jan Krzysztof Ardanowski powinien przestać być ministrem rolnictwa.

– Pan minister Ardanowski jest człowiekiem, który wyrósł z rolnictwa, jest rolnikiem. Ma pełną wiedzę i na pewno dobrą wolę, żeby wszelkie problemy rozwiązywać. Nie ulega żadnej wątpliwości, że to fachowiec – ocenia wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

RadioZET.pl/PAP/JŚ