Zamknij

PiS: wracając do sprawy nagród, PO chce przykryć swoje problemy w samorządach

Redakcja
15.06.2018 14:13
Waldemar Buda
fot. East News

Poseł Waldemar Buda z PiS stwierdził, że opozycja, wracając do sprawy nagród dla rządu z ubiegłych lat, chce przykryć problemy w rządzonych przez siebie samorządach, gdzie wypłacano jeszcze większe premie.

W piątek na konferencji prasowej posłowie PO stwierdzili, że z dokumentów, które Platforma otrzymała z KPRM, wynika, że w 2016 r. ministrowie rządu Beaty Szydło otrzymali nagrody w wysokości ponad 1 mln zł.

Nagrody dla posłów PiS

Ze stanowiskiem opozycji nie zgadza się Waldemar Buda. – Platforma Obywatelska próbuje zainteresować opinię publiczną sprawą nagród; sprawą, która już dawno została wyjaśniona. Wszystkie nagrody wypłacane w rządzie, zarówno w 2016, jak i 2017 roku zostały zwrócone – mówił poseł w rozmowie z PAP.

Opozycja wytyka błędy

Buda uważa, że „podgrzewanie” tego tematu ma wyłącznie na celu to, by „przykryć różne problemy”, które jego zdaniem są w samorządach rządzonych przez polityków Platformy. – Przypomnę, że w samorządach rządzonych przez PO nagrody były wypłacane w dużo większej skali na osobę, niż miało to miejsce tutaj, w tych przypadkach, o których mowa – mówił w rozmowie z PAP.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz