Zamknij

Rodząc dziecko, miała prawie 2 promile alkoholu. Policja bada sprawę

Redakcja
10.12.2018 13:32
Rodząc dziecko, miała prawie 2 promile alkoholu. Policja bada sprawę
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Policja i prokuratura zajmą się sprawą kobiety, która będąc nietrzeźwą, urodziła w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) dziecko. Matka podczas porodu miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. U dziewczynki, którą urodziła, stwierdzono ponad 1,8 promila alkoholu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy skarżyskiej policji Jarosław Gwóźdź, mundurowi otrzymali zgłoszenie z miejscowego szpitala o nietrzeźwej rodzącej w niedzielę wieczorem.

W organizmie dziecka było 1,8 promila alkoholu

– Na oddział położniczy trafiła rodząca, 31-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego. Kobieta była pijana, miała bowiem prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po badaniach okazało się, że w organizmie córki, którą urodziła, znajdowało się ponad 1,8 promila alkoholu – opisywał policjant.

Zobacz także

Dziecko urodziło się ponad miesiąc przed terminem. Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP w skarżyskim szpitalu, stan dziewczynki po urodzeniu był dobry. Tuż po urodzeniu dziecko dostało kroplówkę nawadniającą. Ma dobre wyniki badań i jest sztucznie karmione.

Zobacz także

Sprawą matki zajmą się policja i prokuratura. Kobieta może odpowiadać za narażenie swojego nowo narodzonego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ