Komornik wkroczył do Lidla. Chodzi o podróbki lodów Grycan

Redakcja
02.03.2017 14:51
Komornik wkroczył do Lidla. Chodzi o podróbki lodów Grycan
fot. Lidl

Lidl zobowiązał się wycofać ze wszystkich 600 sklepów lody Ballino. Powodem jest łudzące podobieństwo opakowania do tego, które mają lody marki Grycan. 

Sprawa została zgłoszona przez firmę należącą do rodziny Grycanów. Zdaniem przedstawicieli producenta, oba rodzaje lodów były eksponowane na półkach w taki sposób, że konsument mógł łatwo pomylić lody Ballino (sygnowane marką Lidla) z lodami od Grycanów. 

Zagłosuj

Co sądzisz o decyzji sądu?

Liczba głosów:

- W sieci dyskontów Lidl pojawiły się duże ilości lodów jej marki własnej Ballino w opakowaniach 500 ml, do złudzenia przypominających nasze produkty i ustawione dokładnie w tych samych miejscach, w których do tej pory, podczas wspólnych akcji stały nasze lody - mówił Marcin Snopkowski, dyrektor generalny firmy Lodziarnie Firmowe, do której należy marka Grycan.

Do tej wersji wydarzeń przychylił się sąd, potwierdzając łudzące podobieństwo obu opakowań. Komornik zajął już blisko 46 tysięcy pudełek. 

Lody Ballino były średnio o 2 zł tańsze od produktów marki Grycan. Teraz te pierwsze zostaną wycofane z sieci sklepów Lidl.

Sąd zakazał sieci Lidl produkcji i wprowadzania do sprzedaży lodów marki Ballino. Decyzja zapadła 10 lutego. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/KM