Zamknij

Pogoda na niedzielę i poniedziałek. Nawet do 26 stopni!

Redakcja
08.04.2018 08:43
Pogoda
fot. Archiwum RadioZET.pl

Europa Środkowa i Wschodnia jest pod wpływem wyżu znad południowo zachodniej Rosji. Oznacza to, że od południa napłynie do nas ciepłe powietrze. W niedzielę maksymalnie do 23 stopni, a w poniedziałek jeszcze cieplej, nawet do 26 – informuje IMGW.

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Wszystko wskazuje na to, że chłodny i nieprzyjemny początek wiosny mamy już dawno za sobą, a koniec obecnego i początek przyszłego tygodnia będzie nam dane powitać przy niemal letniej pogodzie.

Pogoda na niedzielę

W niedzielę na południowym zachodzie kraju możliwe przelotne burze. Temperatura maksymalna od 19 st. do 23 st., chłodniej na północnym wschodzie, nad morzem i w kotlinach górskich: od 16 st. do 20 st. Wiatr umiarkowany, w porywach w czasie burz do 60 km na godzinę.

Pogoda na poniedziałek

W poniedziałek najchłodniej będzie na Pomorzu – od 14 do 18 st. Na zachodzie kraju 19 st., a w Małopolsce nawet 25-26 st. Morze przelotnie padać nad Bałtykiem i na Mazurach. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju i w czasie burz porywisty, na wschodzie z kierunków południowych.

Tymczasem w Tunezji:

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/strz