Duda może świętować. Polacy chcą referendum ws. konstytucji

Redakcja
11.05.2018 17:24
Andrzej Duda
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polacy chcą wziąć udział w referendum na temat zmian w konstytucji, które zapowiedział Andrzej Duda - wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariada dla Wirtualnej Polski. Wynik ten może być sporym zaskoczeniem dla PiS oraz opozycji, która sceptycznie zareagowała na pomysł prezydenta. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy weźmiesz udział w referendum w sprawie zmiany polskiej konstytucji?

Liczba głosów:

3 maja br. Andrzej Duda zapowiedział, że złoży w Senacie wniosek, aby referendum konsultacyjne ws. konstytucji odbyło się 10 i 11 listopada. Przed rokiem, 3 maja prezydent zaproponował, by w 2018 roku, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się referendum, które da odpowiedź na pytanie jakich zmian w konstytucji chcą Polacy. 

- Apeluję o obecność na referendum, w którym wszyscy Polacy będą mogli wypowiedzieć się, co do swojej wizji przyszłego ustroju Polski - mówił Andrzej Duda.

Referendum konsultacyjne ws. konstytucji

Jak wynika z sondażu opublikowanego przez portal ''Wirtualna Polska'', o inicjatywie Andrzej Dudy słyszało aż 72 procent Polaków. 

Zobacz także

Na pytanie, ''czy weźmiesz udział w referendum w sprawie zmiany polskiej konstytucji'', 35 procent ankietowanych odpowiedziało ''raczej tak'', a 16 procent ''zdecydowanie tak''. Oznacza to, że do urn wybrałoby się 51 procent Polaków. 

Badanie metodą CAWI przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 4-8 maja 2018 r.

RadioZET.pl/PAP/WP.PL/DG