Rowerzyści z zakazem wjazdu do Puszczy? Te zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości [FOTO]

Redakcja
03.01.2018 12:19
Puszcza
fot. Facebook/Obóz dla Puszczy

Ekolodzy i aktywiści na rzecz Puszczy Białowieskiej alarmują: nadleśnictwa zakazują poruszania się rowerami na tych terenach. I na dowód pokazują zdjęcia zatrzymanego cyklisty, któremu mundurowi wlepiają mandat. W sieci zawrzało.

Informację na ten temat podał fan page Obozu dla Puszczy, grupy aktywistów działających na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej przed działaniami Ministerstwa Środowiska. W swoim najnowszym statusie alarmują, że rowerzyści przejeżdżający przez trasę na terenie Puszczy zagrożeni są kontrolą oraz karami pieniężnymi ze strony funkcjonariuszy. Na dowód załączyli też trzy fotografie, przedstawiające rowerzystę, którego zatrzymał policyjny patrol:

"Rok niby nowy, ale w Puszczy stare porządki. Nadleśnictwa wprowadziły zakaz poruszania się na rowerach po swoim terenie. Po leśnych trybach jeździ policja, która zatrzymuje wszystkich rowerzystów i grozi/wlepia mandat. To wszystko na trasie Green Velo, najsłynniejszej ścieżki rowerowej w Polsce. Rozwój turystyki pełną gębą..." - czytamy w poście.

Zobacz także

Internauci nie kryją rozgoryczenia tym zakazem: "No wiadomo, rowerzyści, ekolodzy, to taki nowy rodzaj wroga klasowego, którego należy zwalczać. To zazwyczaj łatwe cele, więc policja jest pewnie zachwycona, mając okazję do prężenia muskułów", "Głupota nie ma granic", "Przecież to dlatego, żeby patrole obrońców puszczy nie mogły się łatwo poruszać i dokumentować wycinki" - to najłagodniejsze z komentarzy, które pojawiły się pod postem.

Niektórzy użytkownicy zwracają również uwagę na paradoks i hipokryzję ze strony władzy, która zakazuje korzystania z transportu rowerowego, a sama porusza się samochodami.

RadioZET.pl/Facebook/MP