Zamknij

Konin: 21-latek postrzelony z przodu? WP: Mógł zaatakować policjanta nożyczkami

15.11.2019 22:54
Konin śmierć
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Postrzelony w Koninie 21-latek ma ranę wlotową z przodu ciała – informuje Wirtualna Polska, powołując się śledczego znającego kulisy sprawy. Taki obrót zupełnie zmieniłby ocenę postawy policjanta, który pociągnął za spust broni.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Tragiczna śmierć 21-latka, postrzelonego przez policjanta w czwartek w Koninie, zszokowała Polskę. Dziś po południu na osiedlu na którym doszło do tragedii zgromadziły się dziesiątki mieszkańców. Bliscy domagają się sprawiedliwości, inni skandowali skrajnie antypolicyjne hasła.

Postrzeganie sprawy może już wkrótce zmienić się diametralnie. Jak podaje Wp.pl do postrzału 21-latka miało dojść nie z tyłu, a z przodu.

Rana wlotowa jest z przodu ciała, co może świadczyć, że 21-letni mężczyzna mógł chcieć zaatakować policjanta nożyczkami. Gdyby rana wlotowa była od strony pleców, wskazywałoby to na oddanie strzału w trakcie ucieczki, w tył mężczyzny i byłoby od początku traktowane jako nadgorliwość funkcjonariusza i bezzasadne użycie broni

śledczy znający kulisy sprawy, dla Wp.pl

Tymczasem prokuratura czeka na zakończenie procedury sekcji zwłok.

Sekcja zwłok przeprowadzana jest w piątek. Pobierane są wycinki organów do badań. Wyniki poznamy po sporządzeniu protokołu

Aleksandra Marańda, z Prokuratury Okręgowej w Koninie, Wp.pl

Jak zastrzegła, po oględzinach nie można powiedzieć co jest pewne.

RadioZET.pl/Wp.pl