Zamknij

Środkowy palec Lichockiej nie spodobał się Polakom. Chcą, żeby odeszła

27.02.2020 15:12
Joanna Lichocka. Polacy chcą, żeby złożyła mandat poselski za pokazanie środkowego palca
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Joanna Lichocka powinna złożyć mandat poselski - tak uważają Polacy. Wszystko przez środkowy palec, który posłanka PiS pokazała w Sejmie kolegom z opozycji.

Środkowy palec Joanny Lichockiej skierowany w stronę opozycji błyskawicznie został uznany za symbol władzy PiS. Okazuje się, że na nic zdały się tłumaczenia posłanki, która zapewniała, że tak naprawdę po głosowaniu w sprawie przekazania prawie 2 miliardów złotych dla TVP przecierała oko albo odgarniała środkowym palcem włosy.

Polacy chcą, żeby Lichocka złożyła mandat – donosi w czwartek „Super Express”, powołując się na wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie „SE”, aż 63 proc. respondentów uważa, że Lichocka powinna odejść z Sejmu. Tylko 16 proc. badanych twierdzi, że Lichocka powinna pozostać posłanką. Zdania w tej kwestii nie ma natomiast 21 proc. respondentów.

Posłuchaj podcastu

Przypomnijmy, że kilka dni temu pismo o odwołanie Joanny Lichockiej złożył w Kancelarii Sejmu szef WOŚP Jurek Owsiak. Kopia listu trafiła też do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Apel Owsiaka pozostał jednak bez odpowiedzi.

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” został przeprowadzony w dniach 24-26 lutego 2020 r. na próbie 1097 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/SE