Zamknij

Lider AGROunii zakłada partię polityczną. Planuje start w wyborach

14.06.2019 16:54
Kołodziejczak
fot. Łukasz Szeląg/REPORTER

Powstaje nowa partia polityczna Prawda. Na jej czele stanie Michał Kołodziejczak, lider AGROunii i przywódca protestów rolników, który planuje wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych - ustaliła reporterka Radia ZET Natalia Żyto.

Nowa partia - jak mówi Radiu ZET Kołodziejczak - chce walczyć o głosy nie tylko rolników, ale przede wszystkim ludzi pracujących i zarabiających, często według niego pomijanych w polskiej polityce.

Nowy ruch chce wzmocnić bezpieczeństwo żywności, budować mieszkania socjalne, zlikwidować podatek dochodowy oraz pomóc ludziom, którzy znaleźli się w pętli zadłużenia.

Zobacz także

- Jest to partia skierowana do wszystkich, a szczególnie do tych, którzy nie chcą wchodzić na statek z rozbitkami Schetyny czy Kosiniaka- Kamysza. My nie pozwolimy, żeby tacy ludzie nadawali ton polskiej polityce - mówi Radiu ZET przewodniczący AGROunii i czołowy przedstawiciel środowiska rolników w trakcie ulicznych protestów tej grupy.  

Zobacz także

Przypomnijmy, że Michał Kołodziejczak będzie w sobotę gościem Radia ZET w porannej audycji Joanny Komolki. Start programu o godz. 8.02. Rozmowę będzie można przeczytać na RadioZET.pl.RadioZET.pl