Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny ruch chce zmienić polską politykę. Robert Gwiazdowski założył Polskę Fair Play

12.02.2019 13:24
xxx wiadomosci

Polska Fair Play – to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił we wtorek ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski. Projekt ten współtworzy m.in. z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Ruch ma wystartować pod tą nazwą do Parlamentu Europejskiego.

Kolejny ruch chce zmienić polską politykę. Robert Gwiazdowski założył Polskę Fair Play fot. polskafairplay.org

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gwiazdowski na konferencji prasowej w Warszawie podkreślił, że podczas swojego objazdu po Polsce osoby, które poznał, stwierdziły, że „państwo gra z nimi nie fair”. „Zarabiamy statystycznie średnio 5 tys. zł, a mamy z tego tylko 3 tys., a państwo zabiera z tego aż 2 tys., to nie jest fair” – mówił Gwiazdowski. „Młodzi ludzie chcą wziąć swoje własne sprawy w swoje własne ręce, zakładają firmy, państwo każe im płacić 1,3 tys. zł, zanim cokolwiek zarobią, to nie fair” – stwierdził.

„Postanowiliśmy, że zagramy fair, dlatego będziemy się nazywali Fair Play” – ogłosił Gwiazdowski.

Przedstawił również swoich współpracowników, którymi są Bezpartyjni Samorządowcy m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel, radny sejmiku wojewódzkiego lubuskiego i rzecznik Bezpartyjnych Samorządowców Łukasz Mejza.

Gwiazdowski zapowiedział także start ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń