Kolejny ruch chce zmienić polską politykę. Robert Gwiazdowski założył Polskę Fair Play

Redakcja
12.02.2019 13:24
Kolejny ruch chce zmienić polską politykę. Robert Gwiazdowski założył Polskę Fair Play
fot. polskafairplay.org

Polska Fair Play – to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił we wtorek ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski. Projekt ten współtworzy m.in. z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Ruch ma wystartować pod tą nazwą do Parlamentu Europejskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gwiazdowski na konferencji prasowej w Warszawie podkreślił, że podczas swojego objazdu po Polsce osoby, które poznał, stwierdziły, że „państwo gra z nimi nie fair”. „Zarabiamy statystycznie średnio 5 tys. zł, a mamy z tego tylko 3 tys., a państwo zabiera z tego aż 2 tys., to nie jest fair” – mówił Gwiazdowski. „Młodzi ludzie chcą wziąć swoje własne sprawy w swoje własne ręce, zakładają firmy, państwo każe im płacić 1,3 tys. zł, zanim cokolwiek zarobią, to nie fair” – stwierdził.

Zobacz także

„Postanowiliśmy, że zagramy fair, dlatego będziemy się nazywali Fair Play” – ogłosił Gwiazdowski.

Przedstawił również swoich współpracowników, którymi są Bezpartyjni Samorządowcy m.in. prezydent Bolesławca Piotr Roman, radny sejmiku województwa mazowieckiego Konrad Rytel, radny sejmiku wojewódzkiego lubuskiego i rzecznik Bezpartyjnych Samorządowców Łukasz Mejza.

Gwiazdowski zapowiedział także start ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

RadioZET.pl/PAP/BM