Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Potrącenie czterolatka na poboczu. Dziecko nie żyje. Rusza proces w głośnej sprawie

17.04.2018 13:41
xxx wiadomosci

Za zamkniętymi drzwiami rozpoczął się proces przed Sądem Rejonowym w Kielcach. 56-latka została oskarżona o spowodowanie wypadku, w którym zginął czteroletni chłopiec, a jego matka została ranna. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

Wypadek fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

W maju 2017 r. w Górnie nieopodal Kielc kierowany przez 56-letnią Małgorzatę G. chrysler uderzył w przechodniów idących poboczem drogi. Mimo natychmiastowej reanimacji czterolatka nie udało się uratować. 33-letnia matka dziecka z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

Dziecko zginęło na oczach matki

Ze względu na „traumatyczny i delikatny” charakter sprawy sąd postanowił przeprowadzić rozprawę za zamkniętymi drzwiami. Zeznawać w sprawie będą m.in. bliscy zmarłego chłopca.

Tragedia pod Kielcami

Śledztwo wykazało, że kobieta świadomie naruszyła obowiązujące przepisy. — Początkowo kierującej przedstawiono zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, lecz w toku śledztwa wykazano, iż kobieta umyślnie naruszyła zasady ruchu drogowego — informował w listopadzie, po sporządzeniu aktu oskarżenia, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Na poczet kar zabezpieczono 150 tys. złotych oskarżonej 56-latki. W najgorszym wypadku grozi jej do 8 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

RadioZET.pl/PAP/TVN24.pl/strz

Oceń