Zamknij

Tragiczny pożar hospicjum w Chojnicach. Są ofiary śmiertelne

06.01.2020 09:18
Pożar hospicjum w Chojnicach
fot. Google Maps

W wyniku pożaru w hospicjum w Chojnicach (woj. pomorskie), do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, cztery osoby zmarły, a 22 trafiły do szpitali. Przyczyna pożaru hospicjum to najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez jednego z pensjonariuszy. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pożar w hospicjum w Chojnicach wybuchł około godziny 3.10. Na miejscu jest 14 zastępów straży pożarnej oraz policja oraz służby medyczne.

Oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku powiedział, że w wyniku pożaru cztery osoby zmarły, a 22 trafiły do szpitala, w tym policjant, który brał udział w ewakuacji, ponieważ zatruł się tlenkiem węgla. 17 osób zostało przewiezionych do szpitala w Chojnicach, a 5 - do szpitala w Człuchowie.

Przyczyna pożaru w hospicjum w Chojnicach

Pożar powstał w jednym z pomieszczeń hospicjum. - Wstępnie ustalono, że przyczyną mogło być zaprószenie ognia przez jednego z podopiecznych, który prawdopodobnie palił papierosa - powiedział kom. Michał Sienkiewicz.

Policja będzie prowadziła dalsze śledztwo w tej sprawie. Na miejsce pożaru w hospicjum przy ul. Strzeleckiej przyjechał wojewoda pomorski Dariusz Drelich oraz Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasz Komoszyński. Do Chojnic ma przyjechać również jeden z wicemarszałków województwa pomorskiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP