Zamknij

Paweł Antkowiak nie żyje. Profesor zginął w tragicznym wypadku na motocyklu

06.06.2020 18:45
Wypadek
fot. OSP Ocieszyn

Tragiczny wypadek we wsi Ocieszyn pod Obornikami w województwie wielkopolskim. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem zginął wykładowca poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. 

Do tragicznego wypadku we wsi Ocieszyn pod Obornikami doszło w sobotę przed godziną 9. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierowca toyoty zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w motocykl, którym jechał wykładowca poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza wraz z pasażerką. Na miejsce wypadku wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Profesor Paweł Antkowiak nie żyje. Wykładowca UAM zginął w wypadku 

Motocykl prowadzony przez 36-latka wpadł do przydrożnego rowu. Ratownikom medycznym nie udało się uratować życia wykładowcy UAM. W wypadku ciężko ranna została pasażerka jednośladu. Kobieta ma liczne złamania. Lekarze amputowali jej nogę. 

Z przykrością informujemy, że zmarł nasz wydziałowy Kolega prof. UAM dr hab. Paweł Antkowiak. Paweł z naszym Wydziałem związał całą swoją karierę zawodową i naukową. Zaczynał jako student, doktorant, adiunkt, a ostatnio już profesor uczelni. Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi. Społeczność akademicka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

- napisano na Facebooku Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku. Badanie alkomatem wykazało, że 65-letni kierowca osobówki był trzeźwy. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza