Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mróz nadciąga do Polski! Pogoda na najbliższe dni

16.01.2018 07:19
xxx wiadomosci

Zimowe mrozy nadciągają do Polski. Opady śniegu, zawieje i zamiecie - tego możemy spodziewać się w ciągu najbliższych dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi, które pojawią się m.in. na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Mróz fot. Pixabay

Ostrzeżenia przed silnymi wiatrami będą obowiązywać na terenie siedmiu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego. Natomiast na obszarach województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego pojawią się także zawieje i zamiecie śnieżne.

12_Kościuszki_Street_in_Sanok_(2015),_Lotto fot. Pogodynka.pl

Kilku regionów nie ominą także marznące opady. Pojawią się w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim i śląskim. Kierowcy powinni zachować wzmożoną czujność na drogach.

Na Dolnym Śląsku oraz na Opolszczyźnie spadnie od 5 do 10 cm śniegu. Natomiast na wschodzie Polski śniegu przybędzie do 5 cm.

Dla Podkarpacia wydano też ostrzeżenie przed mrozem. Już w nocy z 14 na 15 stycznia zanotowano tam bardzo niskie temperatury. Najzimniej, bo -17,7 stopni Celsjusza było w miejscowości Wołosate.

RadioZET.pl/KRK/MP

Oceń