Zamknij

Wierni nie chcieli dać księdzu pieniędzy. Przeczytali o sobie: ''skąpcy i...''

01.01.2020 18:29
Ksiądz
fot. Shutterstock

Ksiądz z parafii w Psarach poprosił wiernych o pieniężne datki na wymianę drzwi plebani. Duchownemu udało się zebrać 36 procent zakładanej sumy (30 tys. zł). Ksiądz w ''podzięce'' za brak hojności nazwał parafian "skąpcami i kpiarzami".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ksiądz Grzegorz Ograbisz z parafii w Psarach zorganizował zbiórkę pieniędzy na nowe drzwi do plebani. Duchowny potrzebował na ten cel 30 tys. złotych. Jak podaje lokalny serwis iturek.net, mieszkańcy przekazali księdzu blisko 11 tys. złotych, co - jak wyliczył ksiądz - stanowi jedynie 36 procent ofiarności. 

W przedostatni dzień 2019 roku w przyparafialnej gablocie pojawiło się rozliczenie zbiórki. Ksiądz Ograbisz postanowił podzielić wiernych na tych, którym należy się "wielki szacun, podziękowanie i ukłon" oraz "skąpców i kpiarzy". 

"Dla wszystkich skąpców i kpiarzy wielkim ostrzeżeniem i zachętą do poprawy postępowania niech będą słowa Pana Boga z Ewangelii św. Łukasza, rozdział 12, wers 20 (Łk 12,20)!" - napisał duchowny. 

Ksiądz Grzegorz Ograbisz w rozmowie z serwisem iturek.net dodał, że zachowanie wiernych było ''ewidentną kpiną'', a w Psarach mieszkają ludzie bogaci, których stać na ofiarowanie 50 złotych. Lokalna społeczność jest oburzona zachowaniem duchownego. 

Zobacz także

RadioZET.pl/iturek.net