Zamknij

Radom. Nagrali 2-latka w pralce. Sprawcy zatrzymani

Redakcja
19.08.2018 18:54
Radom. Policja zatrzymała sprawców zamknięcia 2-latka w pralce
fot. Duard van der Westhuizen/Shutterstock

Policja zatrzymała trzy osoby w związku z nagraniem pokazującym 2-letniego chłopczyka zamkniętego w pralce. Na opublikowane na Facebooku wideo zareagowali internauci. Sprawcom zdarzenia grozi nawet do 5 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Na bulwersującym filmiku widać, jak młody mężczyzna wkłada przestraszonego chłopczyka do bębna pralki, po czym zamyka drzwiczki. Przez kolejne sekundy widać zapłakane dziecko, a głos zza kadru mówi"dziecko w pralce 2".

Nagranie zostało skasowane z sieci, ale i tak na wideo zareagowali internauci. Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili ofiarę oraz sprawców incydentu.

Zobacz także

Według śledczych filmik został nakręcony w kwietniu tego roku. Funkcjonariusze odnaleźli adres zamieszkania chłopczyka.

- W mieszkaniu policjanci zastali 21-letnią kobietę i jej 2-letniego synka. Zabrali oboje do szpitala na badania. Według lekarzy dziecko nie miało żadnych obrażeń ciała - powiedział Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, cytowany przez polsatnews.pl.

Matka chłopczyka tłumaczyła, że w momencie nagrywania filmiku była w pracy, a dziecko zostało pod opieką jej znajomych.

Zobacz także

Policjanci w sobotę zatrzymali znajomych - 22-latka i jej o trzy lata młodszego kolegę - oraz 18-latka, konkubenta matki dziecka. Cała trójka została wstępnie przesłuchana przez prokuratora. Po tych czynnościach zwolniono 19-latka.

Śledztwo jest prowadzone w związku z naruszeniem art. 207 (znęcanie się nad nieletnim pozostającym po opieką) w związku z art. 160 Kodeksu karnego, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/polsatnews.pl/PTD