[TYLKO U NAS] Polka musi oddać córki mężowi-alkoholikowi w Brazylii [WIDEO]

Redakcja
19.06.2017 13:53
Matka
fot. RadioZET.pl

Pani Ewelina jest zrozpaczona. Swoje dwie córki musi oddać ich ojcu, mieszkającemu w Brazylii. Tak zdecydował polski sąd drugiej instancji. Wcześniej - po tym jak 3 lata temu odeszła od męża alkoholika zabierając ze sobą dzieci do ojczyzny - sąd nie miał wątpliwości, że te powinny być z nią - w Polsce. Radiozet.pl zajęło się tą sprawą.

Konwencja Haska, na którą powołał się mąż kobiety, mówi o tym, że dziecko wywiezione z kraju pobytu, powinno bezwzględnie do niego wrócić. Istnieją jednak wyjątki, biorące pod uwagę dobro dziecka. A dzieci pani Eweliny nie chcą wracać do Brazylii.

Według zeznań starszej córki, ojciec ciągle pije i nie poświęca rodzinie czasu. Według matki, w domu była nieustanna impreza, na którą mąż zapraszał obcych ludzi.

Biegły podczas rozprawy w pierwszej instancji wydał opinię, że powrót dzieci do Brazylii może wpłynąć na nie niekorzystnie. Ale w drugiej instancji nie wzięto jej pod uwagę. Sąd uznał, że dowody pani Eweliny przeciwko mężowi są niewystarczające - że dziewczynki z podwójnym obywatelstwem muszą wyjechać do Brazylii.

Kobieta jest przerażona na samą myśl o konieczności powrotu do męża. Złożyła więc skargę do Sądu Najwyższego. Chce podważyć prawomocność wyroku skazującego ją na rozłąkę z córkami. Decyzja w tej sprawie jest w rękach wymiaru sprawiedliwości. Zapadnie we wtorek, 20 czerwca.

RadioZET.pl/Marika Tomczyk