Zamknij

Działacz PiS ze Szczecina został pobity. Jest reakcja ministra spraw wewnętrznych

Redakcja
05.05.2019 08:52
Szczecin. Atak na działacza PiS Janusza Jagielskiego. Ma złamany nos
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Janusz Jagielski, były radny miejski PiS ze Szczecina, został w sobotę pobity. Jak podało Radio Szczecin do napaści miało dojść podczas rozdawania ulotek wyborczych. Do sprawy odniósł się minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według lokalnych mediów incydent miał miejsce na osiedlu Kaliny w Szczecinie. 

- Wkładaliśmy do euroskrzynek ulotki wyborcze Joachima [Brudzińskiego - przyp. red.]. W tym czasie jakiś gość wyszedł niespodziewanie na klatkę w krótkich spodenkach i bez koszuli. Mojego kolegę rzucił na ścianę jak worek, a mnie uderzył z krzykiem "Proszę wynosić się" i ordynarnymi jakimiś głosami - relacjonował Jagielskie w rozmowie z Radiem Szczecin.

Zobacz także

Po napaści były radny PiS ma złamany nos. Zdaniem poszkodowanego działacza partii rządzącej nie wiadomo czym kierował się sprawca oraz czy w ogóle wiedział jakiej partii ulotki są wrzucane do skrzynek.

Incydent wywołał oburzenie wśród lokalnych polityków PiS.

- Człowiek ma już prawie 70 lat (o Jagielskim - przyp. red.), bardzo przyzwoity, bardzo uczciwy i bardzo spokojny przede wszystkim. Absolutnie nieagresywny. Pobito go na klatce schodowej przy roznoszeniu ulotek. Ma złamany nos. To, że spotkało to w ogóle kogokolwiek, ale tego naszego kolegę, który jest tak cudnym człowiekiem to jest coś niesamowitego. Przerażające - mówiła Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca PiS w zachodniopomorskim sejmiku.

Zobacz także

Napastnik został zatrzymany

Sprawę na Twitterze skomentował również szef MSWiA Joachim Brudziński, którego ulotki roznoszono podczas incydentu w Szczecinie.

"Sprawca wczorajszego pobicia działacza PIS w Zachodniopomorskim został zatrzymany przez policję. Dziękuję KWP w Szczecinie za sprawne działanie i jeszcze raz powtórzę,nawet największe polityczne zacietrzewienie nie może usprawiedliwiać agresji i nienawiści wobec kogokolwiek" - napisał Brudziński.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Szczecin/PTD