Soloch ostro o „Klerze”: zohydzający, propagandowy. Tak hitlerowcy robili filmy o Żydach

Redakcja
28.09.2018 10:14
Soloch
fot. East News

– Film zohydzający i propagandowy. Jest zrobiony tak, jak hitlerowcy robili filmy o Żydach – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Soloch był gościem porannej audycji w Radiu ZET. Rozmowa z Beatą Lubecką zeszła w pewnym momencie na temat filmu „Kler”. Okazją do tego była piątkowa kinowa premiera nowego dzieła Wojciecha Smarzowskiego. Szef BBN użył jednak bardzo mocnych słów.

Zobacz także

– Mam wrażenie, że jest zrobiony ze złą intencją, w takiej konwencji jak hitlerowcy robili filmy o Żydach – mówił. – Jak hitlerowcy nie lubili Żydów, to kręciliby o nich historyczne filmy? O każdym Kościele, rasie, opcji można nakręcić równie zohydzający, propagandowy film – komentował.

Szef BBN dodał, że może nie lubić Rosjan, ale jest przeciwnikiem kręcenia o nich „obrzydliwych” filmów. Pytany zaś przez Beatę Lubecką o to, czy widział ten film, Soloch odpowiada, że nie, ale i tak ma do niego krytyczny stosunek. Dopytywany, czy wybiera się kina, minister ocenił: – Nie chciałbym ostatecznie znielubić np. pana Gajosa i nie chciałbym mieć negatywnych uczuć.

Przeczytaj i obejrzyj całą rozmowę z Pawłem Solochem na RadioZET.pl!

RadioZET.pl/MP