Dźwig runął na norweski statek w Gdyni

Redakcja
27.04.2017 16:02
Dźwig runął na norweski statek w Gdyni
fot. Twitter/@MaciejBk1

Dźwig przewrócił się na norweski statek w stoczni Nauta w Gdyni, który przypłynął na remont. Pierwsze doniesienia ze stoczni mówiły, że nie ma szans na jego uratowanie.

Statek pod norweską banderą umieszczony był w tzw. pływającym domu w gdyńskiej stoczni, gdzie miał przejść remont. W pewnym momencie około godz. 13.30 spadł na niego jeden z dźwigów. Pierwsze doniesienia ze stoczni mówiły, że zniszczenia okazały się tak wielkie, że nie ma szans na uratowanie jednostki.

W gdyńskim porcie jest kilkudziesięciu strażaków, którzy zabezpieczają teren. Z najnowszych informacji wynika, że nikomu nie stało się nic złego. Nie ma informacji, by ktoś zalazł się w wodzie.

Nasz reporter, który jest na miejscu poinformował, że najnowszy komunikat strażaków mówi o tym, że jednostka przestała tonąć. To dobra informacja.

Oświadczenie rzecznika prasowego Stoczni Remontowej Nauta:

27 kwietnia br. około godziny 13.30 w stoczni Nauta doszło do przechyłu doku pływającego nr 1. Według pierwszych relacji załogi, nikt nie został poszkodowany. Zadziałały procedury bezpieczeństwa i natychmiast zostały podjęte działania związane z ewakuacją załogi oraz zabezpieczeniem mienia. W działania ratownicze została zaangażowana Portowa Straż Pożarna Portu Gdynia, która rozstawia zapory w celu zabezpieczenia ewentualnego wycieku ze statku oraz zespół nurków, dokonujący inspekcji na miejscu zdarzenia. Stocznia Nauta jest w kontakcie z armatorem, którego statek był remontowany na doku. Zarząd stoczni powoła specjalną komisję ekspertów, której zadaniem będzie wyjaśnienie przyczyn zdarzenia. Do momentu zakończenia prac wyjaśniających, nie podajemy więcej informacji na temat zdarzenia.

RadioZET.pl/gdynia.naszemiasto.pl/Twitter/strz