Zamknij

Dzieci wypadły z okna w Koszalinie. Nowe fakty ws. tragedii

01.07.2020 09:59
Dzieci wypadły z okna w Koszalinie. Nowe fakty ws. tragedii
fot. PAP/Marcin Bielecki

Koszalin. Dzieci wypadły z okna na 9. piętrze wieżowca w Koszalinie. Niestety, 4-letniej dziewczynki i 5-letniego chłopca nie udało się uratować. Pojawiły się nowe fakty ws. tragicznej śmierci rodzeństwa.

Tragedia w Koszalinie - nowe fakty. O dramacie, który miał miejsce w jednym z wieżowców przy ulicy Władysława IV, pisaliśmy we wtorek. Około godziny 20.20 4-letnia dziewczynka oraz 5-letni chłopiec podczas zabawy otworzyli okno. Dzieci wg wstępnych ustaleń wychyliły się i wypadły. Rodzeństwo zginęło na miejscu.

Nowe fakty w tej sprawie przedstawił w środę m.in. "Głos Koszaliński".

Zobacz także

Kiedy dzieci bawiły się przy oknie, wówczas ich 26-letnia matka miała być zajęta przygotowywaniem kolacji. 26-latka miała pod opieką dwójkę pozostałych dzieci – roczne i 2-letnie. Jak ustaliły lokalne media, w momencie tragedii ojciec rodzeństwa przebywał w pracy. Policja odebrała zgłoszenie o zdarzeniu około godziny 20.35. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu wezwania i podjęli reanimację. Niestety, próba okazała się bezskuteczna.

Dwójka dzieci wypadła z wieżowca w Koszalinie. Nowe fakty

W momencie tragedii rodzice czwórki dzieci byli trzeźwi. "Ta rodzina mieszkała tu od pół roku, wynajmowali mieszkanie. Ojciec pracował, matka zajmowała się dziećmi" – powiedzieli gazecie sąsiedzi pary. Według doniesień lokalnych mediów, 26-letnia matka rodzeństwa jest cały czas w szoku i jej stan psychiczny uniemożliwia przeprowadzenie przesłuchania.

Prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury. Zdarzenie wygląda na nieszczęśliwy wypadek. Prokurator nie widział podstaw, by postawić jakiekolwiek zarzuty

- powiedziała portalowi Monika Kosiec, rzeczniczka prasowa koszalińskiej KMP.

Zobacz także

Policja przekazała również, że zarówno matka jak i ojciec dzieci przebywają pod opieką psychologów. Wsparcia psychologicznego udzielono również sąsiadom rodziny. Dwójka pozostałych dzieci obecnie jest pod opieką bliskich.

mid-20630408
mid-20630409
mid-20630410
mid-20630411
mid-20630412

fot PAP/Marcin Bielecki

Zobacz także

Ciała 4-letniej dziewczynki i 5-letniego chłopczyka zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Policja informuje, że w rodzinie do tej pory nie dochodziło nigdy do interwencji z zewnątrz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Głos Koszaliński