Zamknij

Samochód TVP wjechał pod prąd w tłum protestujących. Poseł PO pokazał film

26.10.2020 20:00
protest w Warszawie
fot. PAP/Radek Pietruszka

W Warszawie trwają protesty przeciw wyrokowi TK ws. aborcji. Na ulicach widać niezgodę na decyzję, według której aborcja ze względu na wady płody jest niezgodna z konstytucją. Mieszkańcy blokują ulice i skrzyżowania. W jednym z miejsc w stolicy samochód TVP próbował wjechać w protestujących - poinformował Michał Szczerba na Twitterze.

Protesty w wielu miastach Polski nie ustają. Mieszkańcy wyrażają swój przeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek orzekł, że aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z konstytucją. W wielu punktach Warszawy doszło do niebezpiecznych incydentów. Na Mokotowie samochód potrącił dwie kobiety i uciekł z miejsca zdarzenia.

Zobacz także

Samochód TVP wjechał w manifestantów

W centrum stolicy auto z logiem TVP zostało zablokowane przez protestujących. "Samochód TVP zablokowany na ul. Marszałkowskiej. Gęsty tłum nie pozwala na przejazd pojazdu" - napisał na Twitterze nasz reporter Piotr Drabik.

Zobacz także

Świadkiem tej sytuacji był również poseł PO Michał Szczerba. Jak widać na nagraniu, które zamieścił, auto próbowało przejechać przez środek manifestacji. "Ten samochód TVPiS wjechał pod prąd i próbował przejechać młodych ludzi na pasach!" -  napisał na Twitterze. Jak dodał, zgłosi sprawę na policję. 

RadioZET.pl